Nem csodálom, hogy álnéven
Üdv! Nem feltétlenül ezzel kellene most foglalkoznom a többi más helyett, de a Linux való a netbookra című Index-cikk erősen kicsapta a biztosítékot, és szerintem másnál is ki fogja csapni.
A szerző Hetyke Harkály rögtön belenyúl a sűrűbe:
Windowson nem könnyű szoftvereket tenni a netbookokra, ezzel szemben a Linuxon minden megszerezhető az internetről, egyetlen központi letöltőhelyen.
Ja, én is állandóan deriválni kényszerülök, valahányszor Windows-ra telepítek szoftvert, annyira nehézkes. Arról meg talán nem az oprendszer tehet, ha a felhasználó nem a megfelelő igényű programokat kívánja használni a netbookján. Megnézném azt is szívesen, ahogyan a szerző internetkapcsolat híján felszoftverezi a Linuxát, mondjuk előre letöltött .deb csomagokból.
Amíg az avítt Windows inkább a cd-ket szereti, addig a Linux igazi online operációs rendszer, minden fontos szoftver letölthető.
A mondat első felét nem vagyok képes értelmezni, kismértékben megalapozatlannak érzem a kijelentést, a második feléről meg már nyilatkoztam fentebb.
Alapból jó ötlet, hogy a Linux kezelőfelületén a kijelző tetején van a menü, és ott jelennek meg az értesítések, mert így minden a szemünk előtt történik — nem kell az asztalra borulni, mint a Windowsnál, hogy észrevegyük a tálcán megjelenő jelzéseket.
Biztos bennem van a hiba, de én speciel nem szoktam az értesítések miatt az asztalra borulni. Mellesleg 2009-et írunk, a tálcát pedig Windows-ban is felülre lehet tenni, mintegy 15 éve.
Az Ubuntu 9.04 jó. Jó anélkül is, hogy az "alternatíváit" mondvacsinált indokokkal kőkorszaki romhalmazzá degradálnánk. Ezt kéne megérteni, ’sszameg.
mozes66 @
Ó te jó ég! Sajnos civilek a pályán.
Nfol @
Nekem működik.